İnşaat ve İş Makinaları

Ülkelerin ekonomik ve sosyal alanda kalkınmasını sağlamak için yapılacak olan her türlü alt yapı ve bu alt yapı üzerine kurulacak yerleşim alanlarının inşası ancak iş makinaları ile mümkün olmaktadır.

Türkiye’nin genel yatırımlarının yaklaşık %50’sini, inşaat sektörü yatırımları oluşturmaktadır. Sektörün sağladığı iş imkanı, iş gücü ve ekonomide yarattığı katma değer göz önüne alındığında iş ve inşaat makinaları sektörü, Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerindendir.

  • İmalatın ortalama yüzde 45’i ihraç edilmektedir.
  • Sektörde, 660 Firma, 200 imalatçı firma, 350 yan sanayi firması faaliyet göstermektedir.
  • Ülke talebinin %60 distribütör, %40’ı imalatçı firmalar tarafından karşılanmaktadır.
  • Türkiye İş Makinaları İmalat Sanayinde Avrupa’nın 9.büyük ülkesidir.
  • Türkiye İş Makinaları Pazarı Çin’den ve Hindistan’dan sonra son 8 yıldır en hızlı büyüme oranına sahip ülkedir.
  • Müteahhitlik hizmetleri sektöründe Türkiye, Dünya 2.’sidir.
  • Sektör, 25’i Avrupa Birliği ülkesi olmak üzere, 120’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Kaldırma Makinaları

Her türlü kaldırma, nakil, yükleme ve istifleme makine ve teçhizatını içeren ve makina imalat sanayi içinde bir alt sektör olan üretimleri kapsamaktadır. Fabrika ve atölyelerde kullanılan mobil vinçler, gezer köprülü vinçler, istifleme makinaları, forkliftler, arazide kullanılan kule vinçler, araç üstü vinçler, teleskopik vinçler, platformlar, Liman ve tersanelerde kullanılan kule vinçler, döner vinçler, gantry kreynler, gemi üstü montajlı özel vinçler kaldırma makinaları sektörünü oluşturmaktadır.

Uydu Makina olarak Kaldırma Makinaları Sektöründe öncü bir tedarikçi firma olma yolunda emin adımlar ile var gücümüzle ilerlemekteyiz. “Full Time Supplier” vizyonu ile müşterilerimizin her zaman yanındayız.